חנות ספרים

ספרי התפתחות אישית - הספר 4 ההסכמות וספר כוחו של הרגע הזה

ספר 4 ההסכמות וספר כוחו של הרגע הזה

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

ספרי התפתחות אישית עמוסים בעצות שימושיות ולעתים קרובות הם המקום הראשון אליו אנשים פונים כאשר הם רוצים להשתפר במשהו. הם מספקים הדרכה כיצד לשפר את חייך האישיים ואת עבודתך.

הקטגוריות הפופולריות ביותר של ספרי התפתחות אישית כוללות עזרה עצמית, פרודוקטיביות, בריאות ואיכות חיים, מערכות יחסים, הורות וכספים.

במאמר זה נדבר ספציפי על שני ספרי התפתחות אישית הנקראים: 4 ההסכמות והספר כוחו של הרגע הזה, אך קודם נבין מה הם ספרי התפתחות אישית.

מה הם ספרי התפתחות אישית

ספרי התפתחות אישית הם דרך מצוינת לעזור לאנשים להשיג את מטרותיהם ולחיות את חייהם הטובים ביותר. הם מספקים פורמט קל לקריאה ולעיכול המושלם עבור אנשים עסוקים.

ספרי התפתחות אישית נותנים לקוראים דרך ברורה בה הם יכולים ללכת כדי להשיג צמיחה אישית. הם מציעים נקודות מבט שונות על נושאים כמו בריאות, מערכות יחסים, עבודה, פסיכולוגיה, רוחניות וכו'.

ספרים בז'אנר זה ניתן למצוא כמעט בכל חנות ספרים וניתן לקנות אותם על ידי כל אחד. יש מגוון עצום של נושאים שהספרים האלה מכסים כמו שיפור עצמי, מערכות יחסים, הורות, בריאות וכושר.

ספר 4 ההסכמות

"אלפי הסכמים עשיתם עם עצמכם, עם אנשים אחרים, עם חלום החיים שלכם, עם אלוהים, עם החברה, עם הוריכם, עם בני הזוג שלכם, עם ילדיכם; בהסכמים אלה אתם אומרים לעצמכם מי אתם, מה אתם מרגישים, במה אתם מאמינים ואיך עליכם לנהוג. התוצאה היא מה שאתם מכנים האישיות שלכם. בהסכמים אלה אתם אומרים, 'זה מה שאני. בכך אני מאמין. אני יכול לעשות דברים מסויימים ודברים אחרים איני יכול לעשות'. הסכם יחיד לא היה מהווה בעיה גדולה כל כך, אך יצרנו הסכמים רבים הגורמים לנו מתח וסבל, ומביאים אותנו לידי כשלונות. אם ברצונכם לחיות חיים שמחה והגשמה, עליכם לאזור אומץ, ולהפר את ההסכמים המושתתים על פחד."

זהו רק ציטוט מתוך הספר “ 4 ההסכמות” בכדי שתבינו את אופן הספר ועל מה הוא מדבר, הספר נכתב על ידי דון מיגל רואיז.

ספרו של דון מיגל רואיז "4 ההסכמות" נפתח ומסביר את האמת: ההתנהגות והיחסים שלנו עם עצמנו, החברה, המשפחה, החברים וכו', נובעים מהסכמים שעשינו. ההחלטות שלנו מוכתבות על ידי הסכמים אלה; הם אלה שמכתיבים את המחשבות והרגשות שלנו - הכל "נובע" מהם.

לחיים טובים יותר, עלינו לבחון את 4 ההסכמות הללו ולהבין כיצד הם פועלים. זה יעזור לנו לשנות את חיינו ולשפר את איכותם. אנחנו לא יכולים לשנות את העולם, אבל אנחנו יכולים לעשות שינויים בחשיבה ובהתנהגות שלנו כדי למצוא שלווה ולא כעס.

הספר מכיל 99 עמודים אם אתם מעוניינים לדעת.

כוחו של הרגע הזה

"שכח לרגע את המצב שלך ושים לב לחייך. המצב שלך מתקיים בזמן. חייך הם עכשיו. המצב הנוכחי שלך הוא תוצר של המוח. חייך הם אמיתיים. מצבך עשוי להיות עתיר בעיות – כמו רוב מצבי החיים – אבל נסה לברר אם יש לך בעיה כלשהי כרגע. לא מחר או בעוד עשר דקות, אלא עכשיו. האם עכשיו יש לך בעיה כלשהי?כאשר אתם מלאים בבעיות, אין מקום לדברים חדשים, אין מקום לפתרון. לכן, בכל הזדמנות אפשרית, פנו קצת מקום, צרו מרחב, כדי שתוכלו למצוא את החיים שמאחורי מצבכם הנוכחי."

זהו גם ציטוט מתוך הספר הנקרא כוחו של הרגע הזה שנכתב על ידי אקרהט טולה.

ספר המשלב מגוון שיטות ואמונות רוחניות, "ספר החיים והגסיסה" שואב השראה ממגוון מסורות. אחד המבקרים כינה את זה "בודהיזם מעורב במיסטיקה וכמה התייחסויות לישו, מעין התעוררות ניו אייג'ית של מסורת הזן". הוא תואר כבעל רעיונות המבוססים על חיים ברגע הנוכחי.

המסר העיקרי שלו הוא שבעיות נפשיות של אנשים נעוצות בהזדהות עם נפשם. המחבר כותב שעליכם להיות מודעים ל"רגע ההווה" שלכם במקום לדאוג לעבר או לעתיד.

ספר זה מדבר על כך שרק הרגע הנוכחי חשוב. עברו ועתידו של אדם נוצרים על ידי מחשבותיו, לדברי המחבר. ההתעקשות של אנשים שיש להם שליטה על חייהם היא אשליה שמביאה רק כאב, ולכן ישנן טכניקות בדפים אלו כדי לעזור לאדם לעגן את עצמו בהווה.

חלק מהטיפים האלה כוללים את הנחת הטלפון שלכם ולחיות בהווה, לצאת החוצה וליהנות מהטבע, ולא לדאוג לעתיד. "כוחו של הרגע הזה" מכיל כמה הבהרות על נושאים מועילים כמו אגו ואושר שמוסברים עוד בספרים אחרים של המחבר.

תפריט נגישות אתר