אימונים וכושר

מה עדיף-מד כוח מכאני או דיגיטלי?

Ronar מד כוח Httpswww.tavola.co.il

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

אמנם העולם כולו עובר לעידן דיגיטלי, אבל האם כאשר מדברים על מד כוח דווקא עדיף להישאר עם הגרסה המכאנית? הנה היתרונות והחסרונות של כל אחד ממדי הכוח

תשובה לשאלה האם עדיף מוצר דיגיטלי או מכאני, כנראה תלויה באדם שנשאל. אחרי הכל, יש מי שמעדיפים את המוצרים המכאנים הישנים והטובים, וטוענים בתוקף שמכשירים אלו מחזיקים הרבה יותר זמן מעמד. לעומתם, יש את מי שטוענים שהעידן הדיגיטלי הוא חזות הכל, וכדאי לעשות שימוש במכשירים מתקדמים כדי להפיק את המירב מהעבודה השוטפת.

כאשר מדובר על מדי כוח, השאלה האם עדיף מד כוח דיגיטלי או מכאני הופכת למשמעותית מעט יותר. הסיבה לכך היא שכל אי דיוק או סטיה במדידה עלולים להוביל לרצף של תקלות שבסופו של דבר יכולות לגרור נזקים גדולים מאוד. לכן, בדקנו את היתרונות והחסרונות של מדי כוח מהסוגים השונים, והנה התוצאות.

יתרונות מד כוח דיגיטלי:

"היתרון המשמעותי הוא שהתוצאות שנותן מד הכוח הדיגיטלי הן מדויקות מאוד, ברמה שמד כוח מכאני יתקשה להגיע אליה", אומר עמיר, בעל מפעל שבו נעשה שימוש רב במדי כוח. "המדידה המהירה והמדויקת מאפשרת חיסכון בזמן ובעלויות נלוות. בנוסף לזה, בגלל שאנחנו מקבלים את התוצאה בערכים מוחלטים, הרי שיתר החישובים נעשים על בסיס העניין הזה, מה שמאפשר המשך עבודה יעילה".

לדברי עמיר, היתרון הנוסף שיש במד כוח דיגיטלי הוא הגודל שלו. "מדובר במכשיר קטן וקומפקטי שעובד יכול לקחת יחד איתו בלי שום בעיה", אומר עמיר. "שוב, אנחנו מקבלים תוצאות מדויקות תוך שניות, כך שכל המנגנונים יכולים לתפקד בלי שום תקלות".

חסרונות מד כוח דיגיטלי:

"אמנם לא ניתן לדבר על חסרונות משמעותיים בעניין, אבל מטבע הדברים המכשירים הדיגיטליים הם הרבה יותר עדינים מהמכשירים המכאניים", אומר עמיר. "הכוונה היא שבמידה והמכשיר נופל, קיים סיכוי שהמסך יינזק ואז לא ניתן יהיה להפעיל את המכשיר. לכן, צריך לעטוף את המכשיר בכל מיני מיגונים שיגנו עליו במקרה של נפילה".

היבט נוסף עליו מצביע עמיר הוא משך הזמן שמד הכוח יכול לעבוד. "אני ירשתי את אבא שלי במפעל הזה", הוא אומר. "אני זוכר שהיה לנו מד כוח מכאני שהחזיק מעמד עשרות שנים, בלי להגזים. במוצרים של היום זה כבר לא קורה. הפכנו עם השנים להיות צרכנים שאוהבים לקנות בזול, ומקבלים את העובדה שככל הנראה בשלב זה או אחר נידרש להחליף את המוצר באחד חדש. גם בעולם מדי הכוח העיקרון הזה פועל. אני במפעל לא חוסך בעלויות כשזה מגיע למכשירי מדידה והניסיון מלמד שלא משנה כמה כסף מושקע, העמידות של המכשירים נמוכה מזו שהייתה בעבר. כל בעל עסק צריך לבחון את הדברים ולהחליט איזה מד כוח הכי מתאים לצרכי העסק".

חסרונות מד כוח דיגיטלי

תפריט נגישות אתר