הסעות

הסעות עובדים בבאר יעקב – נותנים פייט לפקקים בכבישים

Rongal.com הסעות עובדים בבאר יעקב Httpswww.tavola.co.il

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

תנופת הבנייה בבאר יעקב והסביבה הם מבורכים. מצד שני, מידי בוקר ומידי ערב תושבי המקום עומדים בפקקים, לפעמים רק כדי לצאת מהחניון של הבניין. מה עושים? עוברים להסעות עובדים

העיר באר יעקב התפתחה בעשור האחרון בצורה מטאורית. מעיר קטנה שנמצאת בשוליים של ראשון לציון ובעיקר עולה על צג הניווט כאשר רוצים להגיע למחנה צריפין או לבית החולים "אסף הרופא" היא הפכה להיות אחת הערים הפריפריאליות המבוקשות ביותר. פרויקטים חדשים נבנו, מגדלים רבי קומות הוקמו, מוסדות חינוך חדשים צצו באיזור ולאט לאט העיר שינתה את פניה. לזאת יש להוסיף את ההעברה של הבסיס הצבאי ופינוי של קרקעות רבות והנה נוצר לו פקק עצום מידי בוקר ומידי ערב בכל רחבי העיר.

"הבעיה המרכזית שלנו היא שכל הבנייה והפיתוח התרחשו על התשתיות הקיימות, כלומר גם בבניינים הגבוהים יש חניה אחת תת קרקעית לכל משפחה. במציאות שלנו יש משפחות שמחזיקות הרבה יותר מרכב אחד, כך שנוצרים פקקי ענק, בעיות חניה וזה פשוט הפך להיות בלתי נסבל". את הדברים הללו אומר יובל, שעבר יחד עם בני משפחתו להתגורר בבאר יעקב לפני יותר מעשור וכרגע נמצא במצב שבו הוא מבזבז שעות רבות על הכביש.

"המזל הגדול שלי הוא שיש הרבה עובדים בחברה שבה אני עובד שמתגוררים בבאר יעקב והסביבה. באחד הימים החלטנו לברר מה המשמעות של הסעות עובדים בבאר יעקב, כלומר כמה עולה לנייד את העובדים מנקודת איסוף ספציפית למקום העבודה. ראינו שלא מדובר בעלויות גבוהות במיוחד ופנינו עם זה למנכ"ל החברה. בהתחלה הוא הסתכל עלינו כאילו נפלנו מהירח, אבל ככל שהמשכנו לדבר והצגנו את הדברים, המספרים התחילו לרוץ לו בראש וקלטנו שהוא יותר ויותר בעניין".

בסיכומם של דברים הוחלט על פיילוט בחברה, שכלל הסעות עובדים בבאר יעקב ובראשון לציון. "אחרי שמיפינו את כל העובדים בחברה, התברר שיותר מ-60% מהעובדים גרים בערים הללו. ביקשנו הצעות מחיר ממספר חברות להסעת עובדים, קיימנו פגישות ויצאנו לפיילוט. האמת היא שהצלחת הפרויקט הפתיעה אפילו אותי", אומר יובל. "מסתבר שנגענו בנקודה שכואבת להרבה מאוד עובדים בחברה, ויצרנו פיתרון שמאפשר לאנשים להגיע מוקדם לעבודה וגם לצאת מוקדם הביתה. זה היה ממש אירוע בחברה שלנו, כי כולם היו רגילים כל היום להתלונן על כמה זמן לקח להם להגיע, כמה זמן לקח להם למצוא חניה ועד כמה הם היו רוצים לבלות ערב בבית עם הילדים".

השיפור באיכות החיים של העובדים הביא איתו גם שיפור בעבודה. "מדהים לראות את העובדים מגיעים רעננים לעבודה, ולא מרוטי עצבים", אומר יובל. "זה משפיע על האווירה במשרד וכמובן גם על ההישגים של הצוותים השונים. אגב, בקרוב מתכננים בחברה להגדיל את מערך ההסעות".

תפריט נגישות אתר